7 Kasım 2012 Çarşamba

O Gün Bugün

Fonda yine en sevdiğim çalıyor, günaydınım nar çiçeğim sevdiğim. Mutlu sabahların yağmur damlalarıyla buluştuğu dakikalarda yazmamak olmaz öyle değil mi?

Kalorifer yanmaya başladı diye bayram ilan ettik biz bugünü. Büyüdüğüm evde kalorifer yoktu, klima ile ısınan bir yuvada çizildi duvara boy çizgilerim. Düşünmesi gereken benim sanırım, nasıl bu kadar büyüdüm? Babamın elini tutup uyumaktan vazgeçmemişken, annemin elini tutmadan yürümeyi sevmezken büyümekten mi bahsediyor biri? Otur İrem, sıfır!

Kendi sınırlarım çerçevesinde yine geçemedim sınıfı, olgunlaştım lakin büyüyemedim ben içten içe. İçimdeki çocuk büyüsün istemedim hiç, her gün şekerler, çikolatalar, renkli kalemler, defterler alıyorum ona. Yaşananlar etkilemesin, kalıcı etki bırakmak isteyenler uzaktan yakından geçemesin diye.

Kupama sarıldı ellerim, polar sabahlığım bile ısıtmıyor bugün içimi derken birden telefon çalıyor, yüzümdeki aptal gülümsemeye nereden geldiğini şaşırtıyor.

Bu soğuk havada bir de sevdiğim kitabı alsam elime, alevlerin içine atsam kendimi. Dans etsem mesela, mızıkalar çalsa piyano eşliğinde. Endişelenmenin manasızlaştığı hayatta "belki bir gün" diyerek savursam kendimi sağa sola.

Çilek kokusu yayılsa bir de, hani şu annelerin temizleyip üstüne pudra şekerini bocalayıp önümüze getirdiklerinden.

Doğruyu yanıma alsam, karşımda diye rol yapsam, hiç kimse bilmese gerçeği. Biz sarılıp hayallere dalsak, gizli saklı birleşsek. Doğru değil mi ne de olsa, ondan gelecek zarar da kaderdir artık.

Kalın geyikli çoraplarım dile gelse de konuşsa: Yeter artık yerinde dur. Nedir bu heyecan? Söyledik ya bugün bayram, ısındı bugün içimiz günlerden sonra. Kavuştuk, diledik elde ettik. Sıra huzur ve mutlulukta değil bu sefer, kaderde. Örümcek mi olur, kader olarak mı kalır bilemem ama örsün ağlarını, içimiz ısınmış sonuçta, dokunmaz bundan sonra soğuk hayatlar, buz karakterler.

Kahvem bitiyor, yoksa devam ederdim. Bugünlük benden bu kadar, hoş geldin soğuk hava, hoş geldin sıcak dalga. Gökkuşağı mavisi, sütlü kahve ve pamuk şeker sizi seviyorum, yumuşamak çok güzel...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder