6 Ocak 2015 Salı

Anlık Detaylar

 
   Çat kapı gelen bir çiçek veya kanalları gezerken karşına çıkan filme takılıp dakikalarca akan gözyaşların hepsi ufak detaylar öyle değil mi hayatta?
İkisi de birkaç gün içinde unutulup tarihe gömülecek ve elbette yerine yenileri eklenecek.
Ardından uzun uzun baktığın, biten dostlukların olmuştur, hayata yeni gelenlere verdiğin selamın da tabi. Birileri gelir, birileri gider ve hepimiz biliriz ki hayat bundan ibarettir.

   Farkındayız lakin değilmiş gibi yaşıyoruz, arada sırada aklımıza geliyor birkaç dakika sonra yine unutuluyor. Beş sene önceki ufak bir detay mutlu etmiyor veya üzmüyor artık insanı çünkü hatırlanmıyor. Bu sebepten takılmamalı insan, önüne bakıp yürümeli.

   Kararsızlık sonucu verilen kararlar ve ardından gelen keşkeler de buna dahil. Keşke diye diye istediğin o seçenekte de mutsuzluklar, zorluklar olacaktı hiç üzülme. Her seçim bir vazgeçiş değil mi? Açgözlü gönülleri sineye gömmek, yaraları sarıp sarmalamak çok zor olmamalı. Zamanla her acı diniyor ve elbette yerini farklı sıkıntılara bırakıyor. Mutluluğa kucak açtığın gibi üzüntüye de hay hay demelisin, demelisin ki yıkmasın, güçlendirsin seni.

   Yenilmiyor hiç kimse, bugün özendiğin hayat yarın seninkinden kötü olabiliyor. Kalıcı olmayacak detaylarda boğulma, inanarak attığın kulaçlar seni gün yüzüne çıkaracaktır.

   Uzun zamandır yazmıyordum, arayı bir daha böyle açmayacağım. Pamuk kalp okunduğu için çok mutlu...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder